نمای چوب و مزایای آن - ثبت نام پیام نور نمای چوب و مزایای آن - ثبت نام پیام نور

مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین اخبار کنکور فراگیر پیام نور سال 95

5

نام نام خانوادگی
Invalid Input
ایمیل
رشته
Invalid Input
موبایل (*)
متقاضی آزمون...

سه شنبه, 04 آذر 1393 09:53

نمای چوب و مزایای آن

نوشته‌شده توسط 
امتياز اين آيتم
(0 راي)

نمای چوب

نمای چوب و مزایای آن

در این بخش به مزایای نمای چوب در مقایسه با نماهای دیگر می پردازیم.

  نمای چوب عایق استثنایی و صرفه جویی در مصرف انرژی

برخی از مصالح ساختمانی مانند فولاد، مواد معدنی که غیرقابل احتراق هستند حرارت را گسترش می دهند که این سبب تضعیف ساختار ساختمان می شود. چوب برخلاف این مصالح ساخمانی در برابر گرما واکنش می دهد و در واقع وقتی که حرارت به چوب می خورد (البته نه به اندازه دمای احتراق) سبب می شود که چوب سفت و خشک شود. این به این معنی است که در نمای چوب انرژی کمتری از خانه به بیرون نشت می کند. اگر می خواهید گرما یا خنکی در خانه شما باقی بماند و شما پول کمتری را می خواهید در ازای ساختار خانه تان صرف کنید نمای چوب بهترین گزینه می باشدو در این مورد نمای چوب جایگزین بسیار مناسبی به جای نمای آجر، بتن یا سنگ می باشد.

 

 

 

پس به طور خلاصه چوب در نمای چوب ذخیره کننده گرما می باشد و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. چوب استفاده در نمای چوب واقعا گرما را به طور چشمگیری ذخیره می کند.

2-وقتی که با آجر ، سنگ یا بتن مقایسه می شود نمای چوبدر مقایسه با نماهای دیگر واقعا در زمان و نیروی کارگر صرفه جویی می شود. زیرا در شرایط آب و هوایی سخت مانند باران یا برف شدید قابل اجرا می باشدبدون اینکه مانعی ایجاد شود.

در نمای چوب تغیییرات در قبل و بعد از ساخت به راحتی انجم می پذیرد و ان به دلیل سهولت ، تطبیق پذیری و اثربخشی هزینه اش می باشد که ان را به عنوان یک انتخاب ارزان عمومی می شناسند ولی نمای بتنی به سختی می توان تغییر یابد زیرا تغییرات در آن بسیار هزینه بر و سخت می باشد.

بنابراین نمای چوب در مقایسه با نماهای دیگر از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه و زمان بسیار مقرون به صرفه می باشد

خانه های ساخته شده از درختان پایدار، تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست می باشد.آیا می دانستید که ساختمان های چوبی co2 و اتمسفر را جذب و ذخیره می کند؟

دفعات مطالعه 1035 مورد تاريخ آخرين ويرايش سه شنبه, 04 آذر 1393 10:40
موارد بيشتر در اين مجموعه: نمای چوب و دلایل استفاده از آن »

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

برای حمایت از ما روی+1 کلیک کنید!

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net